निर्वाचन अपडेट

१५५ वटा क्षेत्रको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, कसले कहाँ जिते ?

Madhyabindu Online


A A- A+

काठमाडौं – प्रतिनिधि सभाका १६५ निर्वाचन क्षेत्रमध्ये १५५ वटाको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । प्राप्त नतिजा अनुसार कांग्रेस ५२, एमाले ४१, माओवादी केन्द्र १७ र एकीकृत समाजवादी १० ठाउँमा विजयी भएका छन् ।

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी र राप्रपाका उम्मेदवार ७/७ ठाउँमा  विजयी भएका छन् । जनता समाजवादी पार्टी नेपाल (जसपा) ६, स्वतन्त्र उम्मेदवारले ५ ठाउँमा जितेका छन् । लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी लोसपाले ४ ठाउँमा जितेको छ ।

त्यसैगरी नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले ३ ठाउँमा जितेको छ भने जनमत पार्टी, राष्ट्रिय जनमोर्चा र नेपाल मजदुर किसान पार्टीले एक/एक ठाउँमा जित हासिल गरेका छन् ।

कसले कहाँ जिते :

नेपाली कांग्रेस :

मोरङ १–डिगबहादुर गुरुङ
मुगु–ऐन बहादुर शाही
महोत्तरी ४–महेन्द्रकुमार राय
सप्तरी ४–तेजुलाल चौधरी
कपिलबस्तु २–सुरेन्द्रराज आचार्य
नुवाकोट २–अर्जुननर सिंह केसी
तेह्रथुम–सीता गुरुङ
मोरङ ३ – सुनिल शर्मा
संखुवा सभा– दीपक खड्का
स्याङजा १ –राजु थापा
धनुषा २ –रामकृष्ण यादव
गुल्मी १–चन्द्रकान्त भण्डारी
कैलाली ५–डिल्लीराज पन्त
मोरङ ६–डा. शेखर कोइराला
सिन्धुुपाल्चोक २–मोहन बस्नेत
नवलपरासी (बर्दघाट सुस्तापश्चिम) १–विनोद चौधरी
बर्दिया १– सञ्जयकुमार गौतम
दाङ ३ –दीपक गिरी
सुर्खेत १– पूर्ण बहादुर खड्का
नवलपरासी बर्दघाट सुस्तापूर्व २ –विष्णुकुमार कार्की
सप्तरी ३ – दिनेशकुमार यादव
धादिङ २ – रामनाथ अधिकारी
रौतहट–४ देवप्रसाद तिमलसेना
नवलपरासी (बर्दघाट सुस्तापूर्व) १–शशांक कोइराला
तनहुँ १–रामचन्द्र पौडेल
सिन्धुली १ – श्यामकुमार घिमिरे
बाँके ३–किशोर सिंह राठोर
भक्तपुर २–दूर्लभ थापा
कञ्चनपुर २–एनपी साउद
कैलाली ४ – वीरबहादुर बलयार
गोरखा १– राजेन्द्र बजगाईँ
म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा
दार्चूला – दिलेन्द्र बडु
कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
अछाम २– पुष्पबहादुर शाह
पर्सा २ – अजयकुमार चौरसीया
झापा १–विश्वप्रकाश शर्मा
ओखलढुंगा– रामहरि खतिवडा
काठमाण्डौ १०– राजेन्द्र केसी
पर्सा ४–रमेश रिजाल
सुर्खेत २–ह्दयराम थानी
तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
डडेल्धुरा – शेरबहादुर देउवा
ललितपुर १ – उदयशमशेर राणा
काठमाण्डौ ४ – गगनकुमार थापा
रसुवा –मोहन आचार्य
काठमाण्डौ ५ – प्रदीप पौडेल
काठमाण्डौ ३ – सन्तोष चालिसे
काठमाण्डौ १ – प्रकाशमान सिंह
मुस्ताङ – योगेश गौचन थकाली
मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ
दैलेख २– दिक्पालकुमार शाही

एमाले

महोत्तरी १–लक्ष्मी महतो
इलाम २–सुवास नेम्वाङ्ग
सुनसरी २ –भीमप्रसाद आचार्य
रुपन्देही १–छविलाल विश्वकर्मा
रुपन्देही २–विष्णुप्रसाद पौडेल
मोरङ २ – ऋषिकेश पोखरेल
कपिलवस्तु ३– मंगलप्रसाद गुप्ता
पाल्पा १–नारायण प्रसाद आचार्य
पाल्पा २ – ठाकूर गैरे
सिरहा ३–लिलानाथ श्रेष्ठ
काभ्रे २–गोकुल बाँस्कोटा
कास्की १–मनबहादुर गुरुङ
धनुषा ३– जुलीकमारी महतो (महासेठ)
कञ्चनपुर १–तारा लामा तामाङ
पाँचथर–बसन्तकुमार नेम्वाङ्ग
बारा ३–ज्वालाकुमारी साह
सर्लाही १–हरि उप्रेती
बारा १– अच्युतप्रसाद मैनाली
कास्की ३–दामोदर पौडेल ‘बैरागी’
कपिलवस्तु –१ बलराम अधिकारी
बैतडी–दामोदर भण्डारी
बाँके १–सूर्यप्रसाद ढकाल
सिरहा १– रामशंकर यादव
धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई
झापा ४– लालप्रसाद साँवा लिम्बु
सोलुखुम्बु १– मानवीर राई विजयी
पर्वत १–पदम गिरी
रुपन्देही ५–बासुदेव घिमिरे
पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता
लमजुङ–पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
मकवानपुर २–महेशकुमार बर्तौला
प्यूठान– सूर्य थापा
कास्की २–विद्या भट्टराई
अर्घाखाँची–टोपबहादुर रायमाझी
झापा २– देवराज घिमिरे
झापा ५– केपी शर्मा ओली,
ताप्लेजुङ –योगेश भट्टराई
गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
उदयपुर २ – अम्बर बहादुर रायमाझी
ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन
काठमाण्डौ ९– कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

माओवादी केन्द्र

सर्लाही २ – महिन्द्र राय यादव
काभ्रेपलाञ्चोक १– सुर्यमान तामाङ (दोङ)
हुम्ला–छिरिङ दम्डुल लामा
नुवाकोट १–हितबहादुर तामाङ
कालिकोट –महेन्द्रबहादुर शाही
रुकुम पश्चिम–जनार्दन शर्मा
भोजपुर–सुदन किराँती
मोरङ ४–अमनलाल मोदी
खोटाङ –रामकुमार राई
दाङ २–रेखा शर्मा
गोरखा २– पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’
सिन्धुपाल्चोक–१ माधव सापकोटा
रोल्पा–वर्षमान पुन
जाजरकोट–शक्ति बस्नेत
वाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
रुकुमपूर्व–पूर्ण घर्ती मगर
सिन्धुली २–लेखनाथ दाहाल

एकीकृत समाजवादी

दाङ १–मेटमणि चौधरी
डोल्पा –धनबहादुर बुढा
धादिङ १ राजेन्द्र पाण्डे
रौतहट १ –माधवकुमार नेपाल
डोटी– प्रेमबहादुर आले
दैलेख १–अम्मरबहादुर थापा
सल्यान–प्रकाश ज्वाला
बारा ४– किसान श्रेष्ठ
अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
बझाङ–भानुभक्त जोशी

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

चितवन १– हरि ढकाल
चितवन २ – रवि लामिछाने
ललितपुर ३–डा. तोसिमा कार्की
काठमाण्डौ ६–शिशिर खनाल
काठमाण्डौ २– सोविता गौतम
काठमाण्डौ ७– गणेश पराजुली
काठमाण्डौ ८– विराजभक्त श्रेष्ठ

राप्रपा

रुपन्देही ३– दिपक बोहरा
चितवन ३–विक्रम पाण्डे
नवलपरासी (बर्दघाट सुस्तापश्चिम)–२ ध्रुवबहादुर प्रधान
झापा ३ –राजेन्द्र लिङ्देन विजयी
मकवानपुर १–दिपकबहादुर सिंह
बाँके २ – धवलशमशेर राणा
जुम्ला–ज्ञानबहादुर शाही (ज्ञानेन्द्र शाही)

जनता समाजवादी पार्टी

धनुषा १– दीपक कार्की
बारा २–रामसहायप्रसाद यादव
सिहरा २–राजकिशोर यादव
सिरहा ४–वीरेन्द्रप्रसाद महतो
सप्तरी १–नवलकिशोर शाह सुडी
पर्सा २ – प्रदीप यादव

लोसपा

महोत्तरी ३ –महन्थ ठाकुर
महोत्तरी २ –शरत सिंह भण्डारी
सर्लाही१ –रामप्रकाश चौधरी
रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ल

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

कैलाली २ –अरुनकुमार चौधरी
कैलाली १– रञ्जिताचौधरी
कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी

जनमोर्चा
बाग्लुङ १ –चित्रबहादुर केसी

जनमत पार्टी
सप्तरी २– सिके राउत

नेमकिपा
भक्तपुर १–प्रेम सुवाल

स्वतन्त्र

रौतहट २–किरण कुमार साह
सर्लाही ४– अमरेशुकमार सिंह
रौतहट – ३ प्रभु शाह
मोरङ – ५ मा योगेन्द्र मण्डल
बर्दिया–२ लालवीर चौधरी

छुटाउनु भयो कि ?